برای تغییر تاریخ تولد ابتدا از انتهای سایت زبان را انگلیسی کرده ، تاریخ تولد را درست کنید سپس دوباره به فارسی برگردانید.

Welcome to انجمن تیم امنیتی سایبر اسپیریت

برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

Pirwizard

مدیر بخش
 • تعداد ارسال ها

  26
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  6

اعتبار در سایت

28 Excellent

3 دنبال کننده

درباره Pirwizard

 1. مقاله تهیه و تنظیم شده به صورت انگلیسی : sql_injection.rar
 2. مقاله تهیه و تنظیم شده به صورت انگلیسی: Local_Networks.rar
 3. Buffer OverFlow Book : Buffer Overflow Study.rar
 4. Sqli.part07.rar Sqli.part08.rar Sqli.part09.rar
 5. Sqli.part05.rar Sqli.part06.rar
 6. Sqli.part03.rar Sqli.part04.rar
 7. Sqli Video : Sqli.part01.rar Sqli.part02.rar
 8. چند نکته کلیدی درباره یادگیری بیشتر و افزایش تمرکز در مطالعه: %درهنگام مطالعه غذایی میل نکنید! %قبل از مطالعه استراحت کافی داشته باشید! %از اهنگ های دلخواه خود برای زنگ تفریح استفاده کنید! %ابتدا کارهای روزمره را به سرانجام برسانید تا بتوانید با خیال راحت به مطالعه بپردازید! %از منابع مختلف برای مطالعه کمک بگیرید!(تنوع بیشتر) %مطالعه در اوقات فراغت بهترین نتایج را درپی دارد!(اتوبوس،ایستگاه اتوبوس،قبل از خواب) موفق باشید
 9. مسیریابی تنها به درستی انتقال داده ها خلاصه نمی شود بلکه شامل موارد دیگری مانند پخش ترافیک ، کنترل ازدهام،مدیریت خطوط ارتباطی و ایجاد امنیت توسط فایروال ها در شبکه نیز اشاره کرد. البته منظور من این نیست که شبکه تنها از طریق مسیریابی میتواند به این امکانات دست یابد بلکه منظور من این است که میتوان با استفاده از قوائد و شرایط منطقی یک پروتکل را ایجاد کرد که از مسیریابی پیروی کند و علاوه بر ان کارهای دیگررا نیز پوشش دهد! پس عمل مسیریابی با استفاده از برخی قوائد میتواند گسترش پیدا کند و کارهای متفاوتی را در شبکه تعریف و اجرا کند.
 10. مسیریابی (به انگلیسی: Routing) فرآیندی برای انتخاب بهترین مسیر در شبکه های داخلی و خارجی است و نقش موثری در ارسال و دریافت داده‌ها در یک شبکه دارد. پروتکل های مسیریابی می‌تواند بین انواع مختلفی از شبکه‌ها، مثل شبکه تلفن و اینترنت برقرار شوند. در روند مسیریابی میتوانیم بسته هایی را روانه خطوط کنیم که شامل داده ها یا اطلاعات هستند. البته روند مسیریابی باتوجه به منطق به حیات خود ادامه داده است. منطق یک مسیریاب علائم است که بایستی ان علائم را درک کند و بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. منطق در مسیریابی حرف اول را میزند زیر را بایستی بسته را به درستی هدایت و از صحت ان اطمینان حاصل کند.
 11. Udp جریان های در حال پخش را کنترل نمی کند و دلیل ان این است که از سرعت انتقال کاسته میشود پس از پروتکل ها و افزونه های جانبی کمک می گیرد اما Tcp اینگونه نیست زیر را در هر انتقال جریان پخش بایستی کنترل شود (امنیت و اعتبار سنجی بهتر). شاید تا بحال دیده اید یا خوانده اید که :"در Udp شبکه Down میشود یا تحمل خطای کمی دارد و بیشتر اوقات شبکه تسلیم ترافیک سیل اسا میشود!" پس موضوعی که بیان شد اینجا صدق میکند.!
 12. تفاوت مدل Tcp و Udp: Tcp چیست : یک مدل مرجع به اصطلاح Dod است که یک یا چند عنوان از زیرساخت های شبکه را پشتیبانی میکند یا بهتر بگم یک مدل برای ایجاد شبکه های گسترده است که امکان شخصی سازی را فراهم میکند و اتصال گراست و امنیت ان به مراتب با کیفیت تر از نمونه دیگر یعنی مدل Udp است. Udp چیست: یک مدل مرجع برای راه اندازی زیرساخت های یک شبکه است که از کیفیت زیادی برخوردار است اما در مقایسه با مدل Tcp امنیت ان کاسته شده است و دلیل استفاده از این مدل کیفیت انتقال بهتر و سریع تر و کاهش هزینه برای سرویس دهنده و سرویس خواه و بهبود تجربه انتقال در یک فضای باز (پهناور)میباشد. مدل Tcp و Udp از لحاظ عملکرد تفاوت های بسیاری دارند و البته تمام تفاوت ها ناشی از عملکرد پروتکل های زیر مجموعه انان است پس پروتکل های انان نیز نسبت به یکدیگر متفاوت اند. یکی از تفاوت های این دو مدل که چشم بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است امنیت و انتقال داده از مبدا به مقصد است: انتقال در Udp: بعد از صحت اطلاعات وارده و چک کردن مسیر بسته ها را بصورت متوالی ارسال میکند. انتقال در Tcp:بعد از صحت اطلاعات وارده و چک کردن مسیر بسته هارا بصورت متوالی اما کنترلی انتقال میدهد!!!کنترلی یعنی چی؟؟!!یعنی داده ها در صورت نیاز ارسال و در صورت نبودن نیاز و تقاضا بسته ها را از بین میبرد و پیامی را به ما بر میگرداند پس تحمل خطا در این مدل به خوبی عمل میکند ولی در Udp این گونه نیست!!!
 13. در مباحث قبل درباره موضوعاتی توضیح دادم حال میخواهم با موضوعات جدیدی شما را اشنا کنم: *خدمات اتصال گرا خدمات اتصال گرا: در زمان های گذشته اتصال یک وسیله جدانشدنی در زندگی انسان ها بوده و (حال) هست چه در علوم کامپیوتری و چه در علوم و پایه های دیگر(تعاملات زندگی). شبکه دارای یک مزیت بسیار عالی است که نسبت به دیگر اتصالات انرا متمایز میکند که ان ارزانی ان است البته مزیت های دیگری دارد که بسیار هستند و خودتان بایستی به تحقیق و مطالعه درباره این موضوعات بپردازید. شبکه های کامپیوتری دارای فرایند های پردازش متفاوتی هستند(مانند ارسال و دریافت داده) پس نمی توان انها را در یک رده توصیف و بیان کنیم. شبکه های کامپیوتری دارای قوانین و مقرراتی هستند که در ان هم با هم متفاوت اند.(قوانین و مقررات) اترنت چه است و چگونه پدید امد: اترنت صورت ساده ای از Lan است که میتواند بعضی از محرکات را به کنترل خود در بیاورد که ان (اترنت) دارای شرایط خود بود که پروتکل نامیده میشد که این شرایط میباست در بین شبکه تعریف شود و به اجرا در اید پس ما نیاز داشتیم طرز کار این مدل را بدانیم تا بتوانیم با ان کار کنیم و محیط خودرا توسعه بدهیم. حال بگذریم و مطالعه را به خودتان میسپارم و بایستی به اصل موضوع برسیم یعنی خدمات اتصال گرا: اولا اینکه خدمات اتصال گرا یک معنی کلی میدهند و ان این میتواند باشد: هر اتصال نیاز به یک اتصال مجدد دارد؟؟!! یعنی چی اتصال مجدد؟؟!! یعنی اینکه بایستی برای انجام عمل های پی در پی اتصالات مجدد و بالفرض ایمن و سراسری برقرار کنیم!!! سراسری یعنی چی؟؟!! یعنی بایستی اتصال خود را به تمام اجزای شبکه برقرار کنیم و مدام اتصال را زنده و سالم نگه داریم که با درخواست های مجدد و پاسخ های مکرر به موقع قابل انجام است؟؟!! به موقع معنیش چیه؟؟!! یعنی در زمان های مشخصی درخواست را ارسال کنیم و پاسخ را دریافت کنیم. مدل پایه این خدمت یا بهتر بگیم خدمات Tcp/IP است پس متوجه شدیم این مدل مانند تعریفات بالا کار میکند. درسته؟؟!! آره کاملا درسته !!؟؟ میدونید چرا؟؟!! چونکه باید یک اتصال امن برقرار کنه و باید از تعاریف بالا پیروی کنه!حال میگی تو که به امن اشاره نکردی پس چرا میگی امنه؟؟!! دلیل اینه که اتصالات رو زنده نگه میداره از یک جهت امنه و از یک جهت نا امن؟؟؟ نا امن اینه که میتونه شنود بشه و اعمال جاسوسی انجام بشه و اطلاعات محرمانه به سرقت بره و امن اینه که میتونیم بر روی اتصالی که زنده هست یک مجوزی پیاده سازی کنیم و البته بهتر از اون میتونیم برروی کار ها و پروسه ها نظارت کنیم و این بسیار مهمه و ویژگی بارز این مدله.
 14. Tcp (پروتکل کنترل انتقال): جالب است بدانید مدل مرجع TCP به مدل Dod هم معروف است! البته ناگفته نماند به مدل مرجع Arpanet هم معروف است! مدل Tcp به چهارلایه تقسیم بندی میشود: 1-data.link layer 2-internet layer 3-transport layer 4-application layer در این گروه چهارنفره هرکس وظایفی دارد که با هم آنرا تکمیل می‌نمایند البته ناگفته نماند مدام با هم در ارتباط اند ولی نمی توانند در کارهای هم مداخله کنند. در هر لایه انتقال (داده) صورت میگیرد پس در هر لایه یکسری از تغییرات (داده) صورت میگیرد که مدام در جریان است تا کار به سرانجام برسد! نکته جالب این است که قابلیت سفارشی سازی و شخصی سازی را داراست یا بهتر بگویم میتوان یک رویه یا پروتکل مناسب هم ایجاد کنیم!!! این مدل بسیار وسیع است پس نمیتوان آنرا در یک پست شرح داد و از صبر و حوصله نویسنده(من) و خواننده خارج است.
 15. در این پست قصد دارم چند نکته مطرح کنم که در طول یادگیری شبکه های رایانه ای خیلی خیلی کاربردی است! نکته شماره یک: همیشه سعی کنید برنامه ریزی یادگیری برای این زمینه داشته باشید تا دچار سردرگمی یادگیری موضوعات مختلف شبکه نشوید. نکته شماره دو: همیشه چه در برنامه نویسی و چه در شبکه از فلوچارت ها و الگوریتم ها استفاده کنید برای یادگیری سریع تر و مفید تر لازم است. نکته شماره سه: هیچ وقت سعی نکنید در کوتاه ترین زمان ممکن یک یا چند موضوع را به طور کامل یادبگیرید چرا که باعث مشکلاتی نظیر گیج وتاب خوردن ، فراموشی بیش از حد، هدر رفتن زمان بدون یادگیری میشود پس این موضوع را هیچ وقت فراموش نکنید. نکته شماره چهار: حداقل روزی سه ساعت مطالعه داشته باشید البته بستگی به خودتان دارد! نکته شماره پنجم: سعی کنید خودکفا باشیدو از دیگران تاجای ممکن کمک نگیرید!؟در بیشتر مباحث تحقیق و مطالعه بیش از حد مشکلی ایجاد نمیکند بلکه باعث یادگیری بیشتر شما میشود!!! دیگرنکاتی هم شاید بوده و هست که خودتان بایستی در بدست اوردن ان کوشا باشید!!! موفق وسربلند باشید

درباره ما

تیم سایبر اسپیریت در سال 1397 توسط جوانان علاقه مند به برنامه نویسی ، طراحی سایت ایجاد شد. شما در سایبر اسپیریت میتوانید آموزش ببینید ، سفارش دهید ، تبدیل به یک برنامه نویس و طراح سایت شوید.هدف اصلی این تیم بالا بردن امنیت کاربران فضای مجازی است!