برای تغییر تاریخ تولد ابتدا از انتهای سایت زبان را انگلیسی کرده ، تاریخ تولد را درست کنید سپس دوباره به فارسی برگردانید.

Welcome to انجمن تیم امنیتی سایبر اسپیریت

برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

Pirwizard

اموزش شبکه (قسمت پنجم)

2 ارسال در این موضوع قرار دارد

تفاوت مدل Tcp و Udp:

Tcp چیست : یک مدل مرجع به اصطلاح Dod است که یک یا چند عنوان از زیرساخت های شبکه را پشتیبانی میکند یا بهتر بگم یک مدل برای ایجاد شبکه های گسترده است که امکان شخصی سازی را فراهم میکند و اتصال گراست و امنیت ان به مراتب با کیفیت تر از نمونه دیگر یعنی مدل Udp است.

Udp چیست: یک مدل مرجع برای راه اندازی زیرساخت های یک شبکه است که از کیفیت زیادی برخوردار است اما در مقایسه با مدل Tcp امنیت ان کاسته شده است و دلیل استفاده از این مدل کیفیت انتقال بهتر و سریع تر و کاهش هزینه برای سرویس دهنده و سرویس خواه و بهبود تجربه انتقال در یک فضای باز (پهناور)میباشد.

مدل Tcp و Udp از لحاظ عملکرد تفاوت های بسیاری دارند و البته تمام تفاوت ها ناشی از عملکرد پروتکل های زیر مجموعه انان است پس پروتکل های انان نیز نسبت به یکدیگر متفاوت اند.

یکی از تفاوت های این دو مدل که چشم بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است امنیت و انتقال داده از مبدا به مقصد است:

انتقال در Udp: بعد از  صحت اطلاعات وارده و چک کردن مسیر بسته ها را بصورت متوالی ارسال میکند.

انتقال در Tcp:بعد از صحت اطلاعات وارده و چک کردن مسیر بسته هارا بصورت متوالی اما کنترلی انتقال میدهد!!!کنترلی یعنی چی؟؟!!یعنی داده ها در صورت نیاز ارسال و در صورت نبودن نیاز و تقاضا بسته ها را از بین میبرد و پیامی را به ما بر میگرداند پس تحمل خطا در این مدل به خوبی عمل میکند ولی در Udp این گونه نیست!!!

 

  • پسند 2

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Udp جریان های در حال پخش را کنترل نمی کند و دلیل ان این است که از سرعت انتقال کاسته میشود پس از پروتکل ها و افزونه های جانبی کمک می گیرد اما Tcp اینگونه نیست زیر را  در هر انتقال جریان پخش  بایستی کنترل شود (امنیت و اعتبار سنجی بهتر).

شاید تا بحال دیده اید یا خوانده اید که :"در Udp شبکه Down  میشود یا تحمل خطای کمی دارد و بیشتر اوقات شبکه تسلیم ترافیک سیل اسا میشود!"

پس موضوعی که بیان شد اینجا صدق میکند.!

  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره ما

تیم سایبر اسپیریت در سال 1397 توسط جوانان علاقه مند به برنامه نویسی ، طراحی سایت ایجاد شد. شما در سایبر اسپیریت میتوانید آموزش ببینید ، سفارش دهید ، تبدیل به یک برنامه نویس و طراح سایت شوید.هدف اصلی این تیم بالا بردن امنیت کاربران فضای مجازی است!