برای تغییر تاریخ تولد ابتدا از انتهای سایت زبان را انگلیسی کرده ، تاریخ تولد را درست کنید سپس دوباره به فارسی برگردانید.

Welcome to انجمن تیم امنیتی سایبر اسپیریت

برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

دانش و فناوري كامپيوتر، امروزه به يكي از پيچيدهترين و حساسترين مرزهاي گسترهي دانش بشر تبديل شده است و شايد بتوان گفت هر جامعهاي در اين زمينه پيشرو باشد، ميتواند زمينهي گسترش مرزهاي دانش را در ساير علوم فراهم سازد و هر جامعهاي از اين بخش غافل شود، پيشروي كلان در ساير علوم نيز برايش دشوار خواهد شد. بنابراين، يادگيري علوم اين حوزه، در كنار ساير علوم ا ، ز ملزومات پيشرفت محسوب ميشود و هر كس از اين امر غافل شود، صرف نظر از رشتهاي كه به آن علاقه دارد، امكان پيشرفت خود را محدود كرده است . اكنون كه به ياري خداوند د متعال نگارش اين كتاب به پايان رسيده است، بر خود لازم مي انم از زحمات كليهي عزيزاني كه مرا در طي نگارش كتاب ياري كردند، از جمله همسرم، كه كليهي زحمات صفحه بندي بر عهدهي ايشان بود، جناب آقاي فرهاد مقيمي، كه در طراحي جلد و گرافيك بخشهاي مختلف كتاب زحمت زيادي كشيدند و ساير دوستان كه با نظرات خود چراغ راه بودند، تشكر كنم. همچنين جا دارد تشكر ويژهاي از كليه ي دوستان عزيز در مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان ر دكه راه نشر اين كتاب زحمت زيادي كشيدند، بنمايم. اميدوارم پايان اين كار، آغاز راهي براي استعدادهاي كشور و اميدهاي آيندهي اين مرزبوم باشد.

سخني با دانش آموز

كتابي كه پيش رو داريد از ده فصل تشكيل شده است. هر فصل حاوي مطالب مختلفي است كه در فهرست مطالب ميتوانيد آنها را بهسرعت بيابيد. در كتاب از برخي كادرها استفاده شده كه مهمترين آنها «توجه!» است كه معمولاً توجه شما را به نكتهاي مهم در مورد مطلب مورد بحث جلب ميكند. كادرهاي «لوح» براي مشخص نمودن آدرس يك فايل بر روي لوح فشرده همراه كتاب است و «وب» براي مشخص كردن آدرس يك سايت براي دانلود يك فايل و يا خواندن و دنبال كردن يك مبحث مربوط به درس. كادر «سؤال» كه كمتر آن را در طول كتاب ميبينيد، براي مطرح كردن سؤالاتي است كه به نظر نگارنده، ذهن خواننده بايد به سمت آن معطوف شود. كليهي شكلها و كدها داراي شمارهاي هستند كه با شمارهي فصل شروع ميشود، مثلاً كد 5-3 يعني كد سوم از فصل پنجم و يا شكل 7-2 يعني شكل دوم از فصل هفتم. كليهي كدهاي نوشته شده در كتاب در لوح فشردهي همراه كتاب موجود است. در اولين كد، در بخش «لوح» آدرس آن داده شده است، براي بقيهي كدها نيز آدرسي مشابه وجود دارد كه براي پرهيز از اطناب، در كنار ساير كدها درج نشده است. توصيه ميشود برنامههاي نوشته شده در متن درسي كتاب را خوب خوانده و درك كنيد، سپس به ايجاد تغيير در بخشهاي مختلف آن اقدام كنيد و نترسيد! زيرا همواره يك كپي از برنامهي اصلي در لوح فشردهي كتاب در دسترس شماست! پس در ايجاد تغييرات و رفع اشكالات برنامههاي جديد ايجاد شده شجاع و كوشا باشيد. در برخي فصول، بخشهايي با علامت (*) مشخص شده است كه مفهوم اختياري بودن دارد، يعني دبير درس مختار است اين بخشها را درس بدهد يا خير و اين تصميم وابسته به ارزيابي وي از كلاس است. اين موضوع در مورد فصل 10 نيز صدق ميكند (اين فصل كلاً ستاره دار است). براي هر فصل تماريني در سطوح مختلف در نظر گرفته شده كه در كتاب دبير موجود است و به صلاحديد وي به دانشآموزان به عنوان تمرين يا پروژه ابلاغ خواهد شد. اميد است پس از اتمام اين كتاب، توانايي شما در حل مسايل كامپيوتري افزايش يابد و بتوانيد در برخورد با آنها، يك روال منطقي براي رسيدن به راه حل را طي كنيد.

 

C-programming-tutorial-in-plain-language.pdf

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره ما

تیم سایبر اسپیریت در سال 1397 توسط جوانان علاقه مند به برنامه نویسی ، طراحی سایت ایجاد شد. شما در سایبر اسپیریت میتوانید آموزش ببینید ، سفارش دهید ، تبدیل به یک برنامه نویس و طراح سایت شوید.هدف اصلی این تیم بالا بردن امنیت کاربران فضای مجازی است!